Czy warto kupować odzież używaną z USA ?

Kupowanie używanej odzieży nie zawsze wiąże się z gorszą jakością lub jej gorszym stanem, a nie jednokrotnie można kupić produkty z metką o połowę taniej niż ich nowe odpowiedniki. Dlatego z perspektywy handlowca, postaram się dziś odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupować odzież używaną z USA ?

Spis treści

  Czy warto kupować odzież używaną ?

  Odkąd sięgam pamięcią, zawsze każdego rodzaju towar z Ameryki, kojarzył mi się z czymś dobrym. Pochodzę z pokolenia, dorastając w latach 80′, 90′ gdzie jako dzieciak dostać paczkę od rodziny ze stanów było wielkim wydarzeniem. Każde dziecko marzyło o tym, by mieć Wujka czy Ciocię w USA.

  Lepsza jakość

  Jako już dorosły mogłem odwiedzić ten kraj i samemu się przekonać jak to jest. Dziś z pełną odpowiedzialnością mogę przyznać, że odzież kupiona w USA jest często w lepszej jakości niż ta, która trafia choćby na rynek polski. Sporo czasu mojego życia zawodowego spędziłem, handlując odzieżą głównie nową, dlatego teraz nadszedł czas na odzież używaną.

  Odzież używana ze stanów cechuje się dużo lepszą jakością. Popatrzmy na materiał t’shirt gdzie niby wszędzie jest bawełna, a jednak koszulki kupione w Stanach, są o wiele trwalsze niż te, które kupujemy w popularnych sieciach handlowych. Do dziś w mojej szafie znajdują się ciuchy kupione kilkanaście lat temu właśnie w Stanach Zjednoczonych. Natomiast te, które kupiłem u nas w Polsce, nawet marki premium nie przetrwały roku. Łapki w górę kto ma podobne doświadczenie.

  No dobrze, przecież ktoś powie: Jakie to ma znaczenie skoro i tak wszystko jest produkowane w Chinach. Tak, większość odzieży jest produkowana w Chinach czy w krajach podobnych jednak oczywiste jest, że użyte materiały do produkcji mają znaczenie. Czyli są lepsze i gorsze jakości – za tym idzie kwestia ceny produkcji.

  Towar, który często trafia do Polski (pisze to z doświadczenia handlowca) nie jest pierwszego gatunku, nawet jeżeli jest to marka premium. Niestety w większości przypadków sprzedawany jest jako pełnowartościowy towar. Nie ma żadnej instytucji, która mogłaby weryfikować tego typu ruchy wielkich marek czy salonów z odzieżą, które, kasują u nas ogromne przychody. Dlatego właśnie odzież second-hand z Ameryki daje gwarancję ciągle świetnej jakości. Mowa tutaj nie tylko o markowej odzieży używanej, ale też o najbardziej popularnych markach dostępnych na rynku amerykańskim. Dodatkowo fakt, że towar jest za oceanu, daje nam gwarancję oryginalności.

  Niższa cena

  Kolejnym atutem jest bez wątpienia cena. Stosunek jakości do ceny w przypadku sklepów second-hand jest o wiele bardziej atrakcyjny. Towar w świetnej kondycji, ale ciągle używany można dostać za „pół darmo”. Rzeczy w popularnie nazywanych sklepach „lumpeks” czy „ciucholand”, jeżeli jest to towar wyselekcjonowany bardzo często, gdyby miał metkę, nikt by się nie zorientował, że jest używany.

  Sposób na znalezienie nie jednej perełki

  Sklep internetowy z odzieżą używaną i nie tylko dają pole do popisu osobą szukającym wyjątkowego ciucha, który nie powtórzy się, jak to jest w przypadku sieci handlowych. Mam na myśli oryginalność nie tylko jako brand, ale głównie jako styl. Dzięki oferowaniu pojedynczych sztuk, często wycofanych lub zakończonych kolekcji można trafić na wyjątkowe egzemplarze i niepowtarzalne sztuki, które nigdy już nie będą sprzedawane w obiegu pierwotnym.

  Ekologia versus odzież używana

  No cóż. Zdania na ten temat są podzielone. Jeszcze parę lat temu Wszyscy handlujący odzieżą używaną szczycili się tym, że pomagają środowisku naturalnemu. Masa influencerów bardzo chętnie fotografowało się w second hand – ach, żeby pokazać, że są EKO. Teraz „nowi fachowcy” czy też „ekolodzy” twierdzą, że odzież z drugiej ręki niekoniecznie tak bardzo ratuje planetę.

  O co chodzi ?

  Otóż atrakcyjność odzieży używanej w ostatnich latach szalenie wzrosła. I tu kłania się pojęcie „szybkiej mody”. Bardzo łatwo można kupić coś fajnego w atrakcyjnej cenie, nawet jeżeli jest słabszej jakości. Najprościej rzecz ujmując, kupujesz więcej odzież z drugiej ręki, zupełnie nie przejmując się niską ceną i dlatego potem nie jest Ci szkoda, że zaraz to wyrzucisz do kosza.

  Co ja o tym myślę?

  Moim zdaniem, jeżeli choćby spowolnimy ten proces zaśmiecania naszej planety poprzez właśnie dawanie drugiego życia ciuchom to już jesteśmy do przodu. Końcowego efektu nie unikniemy, a spowalniając proces wyrzucania niepotrzebnych ubrań może doczekamy się pomysłu, który sprawi, że będzie można z tego coś wartościowego odzyskać.

  Podsumowanie

  Czy warto kupować odzież używaną z USA ? Zwolenników i przeciwników w tej kwestii nigdy nie zabraknie, jednak my idąc z duchem czasu, mając na uwadze ciągle rosnące ceny i dobro naszego środowiska, oferujemy Państwu specjalnie wyselekcjonowaną odzież używaną z USA. U nas znajdziecie zawsze coś dla siebie, oryginalne perełki i niepowtarzalne sztuki, dlatego zapraszamy do naszego sklepu internetowego. p2r.pl to gwarancja oryginalności, jakości i świetnej ceny w świecie odzieży używanej. Zaglądajcie, pytajcie i kupujcie na Perełki 2 Ręki, zapraszamy serdecznie.

  10%

  rabatu, dla ciebie ????

  Zapisz się do newslettera aby otrzymać ekskluzywną zniżkę. Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi produktami, promocjami i wpisami na blogu!

  Zgoda *

  Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby poznać szczegóły.
  * - pola wymagane

  UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

  Jedna odpowiedź do “Czy warto kupować odzież używaną z USA ?

  Dodaj komentarz