Gildan: rewolucja komfortu i jakości

W dzisiejszym dynamicznym świecie mody, gdzie trendy zmieniają się z szybkością światła, istnieje marka odzieżowa, która trwa i rozwija się, oferując nie tylko styl, ale także komfort i jakość. Ta marka to Gildan, która zdobyła sobie uznanie na rynku odzieżowym dzięki solidnemu rzemiosłu i zobowiązaniu do spełniania oczekiwań klientów.

Spis treści

  Historia: Od Skromnych Początków do Światowej Renomy

  Gildan została założona w 1984 roku w Kanadzie przez Gregory’ego Chamandy’ego i Glenna J. Chamandy’ego. Początkowo firma skupiała się głównie na produkcji skarpet, ale szybko rozszerzyła swoją ofertę na dzianiny i koszulki.

  W 1997 roku Gildan otworzył swoją pierwszą zagraniczną fabrykę szycia na terenie Hondurasu. Zakład ten był zintegrowany pionowo i zatrudniał 1200 pracowników. Rok później firma przeprowadziła pierwszą ofertę publiczną i została notowana na giełdzie w Toronto oraz NYSE MKT.

  Do roku 2001 stał się czołowym dystrybutorem 100% bawełnianych koszulek w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z raportem ACNielsen S.T.A.R.S. W kolejnym roku firma otworzyła zakład do produkcji dzianin, bielenia, farbowania, wykańczania i cięcia w Rio Nance, Honduras.

  W 2010 roku firma zainwestowała 15 milionów dolarów w Shahriyar Fabric Industries Limited w Bangladeszu, aby wesprzeć planowany rozwój w Azji i Europie.

  W maju 2012 roku ponownie powiększył się, przejmując 130-letnie przedsiębiorstwo odzieżowe Anvil Holdings, Inc., macierzystą firmę Anvil Knitwear i producenta ekologicznych linii odzieży organicznej i z recyklingu.

  W 2014 roku Gildan Activewear przejął Doris Hosiery za 110 milionów kanadysjkich dolarów.

  W lutym 2015 roku Gildan ogłosił swoją intencję zakupu marki i aktywów Comfort Colors, za łączną cenę zakupu około 100 milionów amerykańskich dolarów. Comfort Colors to wiodący dostawca niedekorowanych podstawowych koszulek i bluz dla północnoamerykańskiego rynku drukarskiego.

  W 2016 roku Gildan Activewear ogłosił zakup PEDS Legwear za 55 milionów dolarów.

  W 2017 roku kanadyjska firma Gildan Activewear nabyła amerykańską firmę odzieżową American Apparel za 88 milionów dolarów.

  11 grudnia 2023 roku Glenn J. Chamandy zrezygnował ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego firmy. Vince Tyra został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym od 12 lutego 2024 roku, a Craig A. Leavitt objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego na okres tymczasowy.

  Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Gildan

  Logo

  Logo marki to tylko elegancki i stylowy napis w łagodnym odcieniu koloru niebieskiego. Tego logo nie znajdziesz na samej odzieży ale tylko na metce, której przykładowe zdjęcie znajduje się poniżej.

  Filozofia marki

  Gildan nieustannie podkreśla dwie kluczowe wartości – komfort i jakość. Firma zawsze kładzie duży nacisk na projektowanie i produkcję ubrań, które nie tylko świetnie wyglądają, ale także są wyjątkowo komfortowe. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i innowacyjnym podejściom do produkcji, marka ta stała się synonimem wygody w świecie odzieżowym.

  Jakość produktów jest niekwestionowana. Firma świadomie wybiera najlepsze materiały, dba o każdy detal procesu produkcyjnego i stale doskonali swoje wyroby, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. To podejście przyczyniło się do budowy solidnej reputacji marki, która przetrwała próbę czasu.

  Oferta Gildan

  Gildan zdaje sobie sprawę, że jakość i komfort jest kluczowa dla zadowolenia klientów. Dlatego firma oferuje nie duży zakres produktów. Ten kanadyjski producent odzieży, głównie zajmuje się wytwarzaniem nieozdobionych, gładkich ubrań sportowych, takich jak koszulki, koszule sportowe i polarowe, bluzy oraz spodnie dresowe, które następnie są ozdabiane przez firmy sitodrukowe różnymi wzorami i logo.

  Podsumowanie

  Gildan to nie tylko marka odzieżowa. To filozofia łącząca komfort i jakość. Dzięki swojemu zaangażowaniu w tworzenie produktów, które spełniają oczekiwania klientów, Gildan stał się marką, na którą można polegać. W świecie mody, gdzie trendy mogą przyjść i odejść, Gildan pozostaje stałą wartością, zapewniając wygodę i styl każdemu, kto ceni wysoką jakość i przede wszystkim komfort.

  Ciekawostki

  Firma dostarcza także markowane oraz prywatne skarpetki sportowe, casualowe i eleganckie do detalistów w Stanach Zjednoczonych, m.in. do takich firm jak Gold Toe Brands, PowerSox, SilverToe, Auro, All Pro i marka Gildan. Ponadto firma produkuje i dystrybuuje skarpety marek Under Armour i New Balance.

  Firma zatrudnia około 44 000 pracowników na całym świecie i posiada zakłady produkcyjne w Rio Nance, Hondurasie oraz na Karaibach.

  Najnowsze produkty Gildan na p2r.pl

  10%

  rabatu, dla ciebie ????

  Zapisz się do newslettera aby otrzymać ekskluzywną zniżkę. Bądź na bieżąco z naszymi najnowszymi produktami, promocjami i wpisami na blogu!

  Zgoda *

  Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności aby poznać szczegóły.
  * - pola wymagane

  UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ

  Dodaj komentarz